Porady na zdrady online, ile kosztują? Czy za darmo mogą być wartościowe?

Zdrada to jedna z najbardziej bolesnych sytuacji, jaka może nas dotknąć, jako że dotyczy bezpośrednio nas i osoby, którą się kochało, szanowało i ufało. Zazwyczaj, gdy podejrzewa się, iż nas partner, partnerka czy osoba bliska nas oszukuje, zastanawiamy się co zrobić w takim przypadku. Pierwsze kroki najczęściej kieruje się

Dlaczego dochodzi do zdrady?

Nawiązując relację z daną osobą, w pewnym stopniu odsłaniamy się, zawierzając jej samych siebie. Jest to dowód zaufania, miłości i oddania, co rzecz jasna powinno działać w obie strony. Zdrada kogoś, kogo się kochało, jest prawdziwym ciosem w serce i choć najczęściej mowa jest tu o relacjach w związkach partnerskich i małżeńskich, w równym stopniu może dotyczyć to przyjaciół, rodziny i innych osób, którym się ufało.

Do zdrady może dojść z wielu przyczyn, jak słabość charakteru, zła wola, w obecnym związku zaczyna się coś psuć, czegoś brakuje, pogarsza się wzajemna komunikacja. Czasem bywa też tak, że nieświadomie pcha się drugą osobę do zdrady poprzez lekceważenie jej potrzeb i problemów, przez co w związku nie czuje się dobrze.

Jak dowiedzieć się o zdradzie?

Zazwyczaj do zdrad nie dochodzi od razu i odbywa się to stopniowo, przez co nie od razu można zauważyć, że coś się dzieje niedobrego. Symptomy stają się zauważalne dopiero później, choć najczęściej mogą się wydawać mało ważne czy niewiele znaczące, jednak warto im się przyjrzeć bliżej.

Może się okazać, że nagłe późniejsze wracanie do domu, mniejsza komunikatywność, nerwowość czy wymówki są sygnałem, iż w danym związku dzieje się źle i można mieć do czynienia ze zdradą. Wiedzę na ten temat można zdobyć na kilka sposobów – samodzielnie wybadać sprawę, poszukać informacji w sieci albo wynająć detektywa.

Darmowe porady na zdrady online – czy są opłacalne?

W internecie nie brakuje stron i serwisów, w których temat zdrady jest poruszany. Można się z takich artykułów dowiedzieć, dlaczego zdradzamy, jakie są przyczyny, pierwsze symptomy, a także, w jaki sposób się zorientować oraz działać. Jest tego na tyle dużo, że każdy może z nich korzystać, jednak trzeba uważać.

Zazwyczaj mają one charakter poglądowy i informacyjny, a jak wiadomo, każdy przypadek jest inny i równie często wypowiadają się o tym osoby kompletnie niezaznajomione z tematem. Czasem można też poszukać pomocy u psychologa, są i tacy, którzy udzielają darmowych porad.

Porady na zdrady z pomocą detektywa

W wielu przypadkach, podejrzewając bliską osobę o zdradę, wynajmuje się w tym celu detektywa. Ma on przede wszystkim znaleźć dowody, świadczące o tym, że coś jest na rzeczy. Takie usługi jednak nie są darmowe i zazwyczaj trzeba liczyć się z niemałymi kosztami, a nie każdego stać na takie działanie.

Co robić w przypadku zdrady?

Czytając liczne poradniki dostępne w sieci, można wywnioskować, że to, co zrobimy z wiedzą o zdradzie, zależy od tego, jak duża jest przewina. Jeżeli partner zdradził nas pod wpływem alkoholu, sytuacja jest nieco inna, niż w momencie, gdy zdradza trwała latami i z pełną premedytacją. Z pewnością należy przede wszystkim zastanowić się, dlaczego w ogóle doszło do takiej sytuacji i pamiętać, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Wprawdzie nie da się w 100% wyeliminować zagrożenia, ale da się je zminimalizować – o miłość trzeba dbać, tak samo jak powinno się dbać o odpowiednią komunikację i umiejętność rozwiązywania konfliktów, trzeba też pamiętać o tym, że każdy ma jakieś tajemnice.

Gdy doszło już do zdrady, ma się dwie opcje – omówienie tego tematu i próba pogodzenia się (na pewnych warunkach), albo bezwarunkowe zerwanie relacji. Wybaczenie to sprawa indywidualna, dlatego nie ma tutaj jednej rady, wiele będzie zależało od tego, czy osobie zdradzającej i zdradzanej zależy na związku i poprawie.