Dłoń na kalkulatorze

Porady księgowe online, jak wyglądają takie usługi, ile trzeba zapłacić, zalety?

Księgowość to jedna z usług, którą można bez problemów świadczyć przez internet. Wiele biur rachunkowych udostępnia taką możliwość, niektórzy prowadzą nawet dla firm księgowość online. Przedsiębiorcy mają też możliwość samodzielnego rozliczania i nadzorowania finansów przy użyciu specjalnego oprogramowania. Co warto wiedzieć o poradach księgowych online? Ile mogą kosztować takie usługi i dlaczego warto z nich skorzystać?

Porady księgowe online – jak wyglądają?

Niektóre biura rachunkowe chętnie świadczą swoje usługi przez internet. Nie musi to być od razu prowadzenie księgowości, dostępne są także zwykłe porady księgowe online, z których skorzystać może każdy przedsiębiorca. Jak one wyglądają? To zależy od wybranego biura. Niektóre udzielają porad w godzinach swojej pracy. Mogą to być porady księgowe przez stronę internetową, czyli przez specjalnie uruchomiony czat, formularz, e-mail lub komunikator. Niektórzy udzielają rad księgowych przez telefon. Na wsparcie księgowe mogą liczyć również ci przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na księgowość online. Niektóre oprogramowania do prowadzenia finansów firmy dają możliwość konsultacji ze specjalistą.

Ile kosztuje porada księgowa online?

Trudno jednoznacznie ustalić, ile kosztuje porada księgowa online. Cennik jest uzależniony od kilku kwestii. Wśród nich wymienia się stopień skomplikowania sprawy. Im jest ona trudniejsza i bardziej zawiła, wymagająca sięgnięcia do przepisów, konsultacji itp., wówczas jej koszt będzie wyższy. Wpływ na cenę ma poświęcony na poradę czas, ale i renoma biura. Co ważne, w przypadku księgowości internetowej, czyli tej prowadzonej za pomocą oprogramowania, konsultacje księgowe często są realizowane w ramach abonamentu, więc można powiedzieć, że są one bezpłatne.

Porady księgowe online – czy warto z nich skorzystać?

Porady online, nie tylko w branży księgowej, mają sporo zalet. Można je uzyskać szybko i to bez wychodzenia z domu. To spore udogodnienie, szczególnie kiedy nie ma się czasu na dojazdy do biura rachunkowego, czy kiedy coś musi być wyjaśnione niemal od razu. Wsparcie specjalisty może pomóc w uniknięciu problemów, prowadzenie finansów firmy dla wielu przedsiębiorców nie jest łatwe, w dodatku trzeba być na bieżąco z wieloma przepisami, by przez nieznajomość przepisów nie narazić się na karę.

Porady księgowe online są dobre nie tylko dla zabieganych właścicieli firm. To też dobre rozwiązanie np. podczas epidemii, kiedy należy stosować się do wielu obostrzeń i unikać kontaktu z innymi osobami. Dostęp do informacji może być wtedy utrudniony, świadczenie usług przez internet ułatwia dotarcie do specjalistów. Księgowość online zapewnia wsparcie o różnych porach dnia, to już zależy od konkretnego biura rachunkowego, w dodatku jego lokalizacja nie ma tu znaczenia. Porady mogą być udzielane nawet z drugiego końca Polski.

Porady księgowe online a księgowość internetowa

Porady księgowe przez internet to często usługi jednorazowe. Czymś innym jest natomiast księgowość internetowa. Przedsiębiorcy mogą zajmować się nią samodzielnie przy wsparciu specjalnego oprogramowania do prowadzenia firmy. Za jego pomocą wystawiają faktury, rejestrują koszty, ewidencjonują Księgę Przychodów i Rozchodów, obliczają zobowiązania podatkowe, tworzą Jednolity Plik Kontrolny itp. W ramach wielu takich oprogramowań świadczone jest też wsparcie specjalistów z zakresu księgowości.

Jedna myśl w temacie “Porady księgowe online, jak wyglądają takie usługi, ile trzeba zapłacić, zalety?”

  1. Ja sama udzielam porad księgowych online i mogę powiedzieć, że tak samo przykładam się do pracy w Internecie co stacjonarnie, więc takie działania są tak samo efektywne.
    Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *